Nyelvek Európai Napja

2022. szeptember 28., 16:25

Idén az Idegennyelvi Oktatási Központban mi is megünnepeltük a Nyelvek Európai Napját, amelyet a strasbourgi Európa Tanács kezdeményezésére 2001 óta minden évben szeptember 26-án rendeznek meg.

Arra kértük a hallgatókat, hogy írják fel egy öntapadós jegyzetlapra, miért érdemes nyelvtet tanulni általában és miért tartják fontosnak a nyelvtanulást a Miskolci Egyetemen. A válaszok az Idegennyelvi Oktatási Központ irodája (A/327) előtti  fehértáblára kerültek fel.

Vállalkozó kedvű hallgatóknak és oktatóknak azt kellett felismerniük, melyik nyelven írodott egy-egy nyelvtörő, valamint próbára tehették magukat a nyelvtörő kihívásban, bemutathatták, hány különböző nyelven tudnak nyelvtörőt mondani.

Milyen nyelven íródott a nyelvtörő?

Miért érdemes nyelvet tanulni a Miskolci Egyetemen?