A hallgatók a tanév során többféle tantárgyon keresztül bővítették nyelvi és tanulási készségeiket. Az órákat az Idegennyelvi Oktatási Központ (IOK) angol szakos nyelvtanárai tartották. A záróvizsga írásbeli és szóbeli részből állt, amelyet a hallgatók bizottság előtt teljesítettek.
Külön siker, hogy a résztvevők többsége a továbbiakban is a Miskolci Egyetem valamelyik karának angol nyelvű képzésén folytatja tanulmányait, ami azt mutatja, hogy a program nemcsak szakmailag volt eredményes, hanem hozzájárult ahhoz is, hogy a hallgatók megszeressék az országot, a várost és az egyetemet.
