Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Sikerrel fejeződött be az Angol Alapozó Képzés első évfolyama

2026. június 23., 06:40
Eredményesen zárult az Angol Alapozó Képzés első évfolyama: a nemzetközi hallgatók a két féléves program végén sikeres záróvizsgát tettek. A Miskolci Egyetem 2025. szeptemberében először indította el a képzést nemzetközi hallgatóknak azzal a céllal, hogy segítse a résztvevőket az egyetemi tanulmányaikhoz szükséges angoltudás fejlesztésében.

A hallgatók a tanév során többféle tantárgyon keresztül bővítették nyelvi és tanulási készségeiket. Az órákat az Idegennyelvi Oktatási Központ (IOK) angol szakos nyelvtanárai tartották. A záróvizsga írásbeli és szóbeli részből állt, amelyet a hallgatók bizottság előtt teljesítettek.

Külön siker, hogy a résztvevők többsége a továbbiakban is a Miskolci Egyetem valamelyik karának angol nyelvű képzésén folytatja tanulmányait, ami azt mutatja, hogy a program nemcsak szakmailag volt eredményes, hanem hozzájárult ahhoz is, hogy a hallgatók megszeressék az országot, a várost és az egyetemet.